Жінка розуміла, що їй до ведеться боротися за сина. Але вона не здавалася ні секунди

Ліза і Наташа — сестри близнючки. Але вони абсолютно різні. Ліза тиха, спокійна, розважлива дівчинка. Воліла сидіти вдома і читати книги. Наташа — шибайголова. Хлопчики, тусовки, клуби. Мати тільки хитала головою. Вона одна ростила дівчаток. Працювала на трьох роботах. Батько загинув, коли вони народилися. Наташа в шістнадцять років завагітніла від якогось хлопця з їх компанії. Але дитина в її плани не входтла. Аборт робити було пізно, довелося народжувати. Як тільки Наташа з дитиною приїхали з пологового будинку, вона відразу ж зірвалася гуляти. Її не було тиждень: відзначала напевно. Ну нічого, Ліза з мамою вигодували малюка. Слава Богу існують суміші для годування. Наташа повернулася через тиждень.

Було видно, що їй погано. Вона постійно кричала, що у неї болить голова, а маленький не дає їй виспатися. Її вистачило на три дні. Після чого вона зібрала сумки і поїхала з дому. Йшли роки. Від Наташі не було ні слуху ні духу. Маленький Антошка ріс, і вважав Лізу своєю мамою. Незабаром померла мама дівчаток. Вночі зупинилося серце. Ліза поховала матір, від Наташі не було ніяких звісток. Ліза працювала, ростила хлопчика. Вона вже вважала його своїм сином. Він ні в чому не потребував. Добре вчився, займався у футбольній секції. В той день Ліза раніше прийшла з роботи, щоб приготувати Антошці його улюблений пиріг.

Хлопчику сьогодні виповнювалося вісім років. Пролунав дзвінок у двері. Ліза, змахнувши борошно з рук, побігла відчиняти. Відкривши двері, Ліза скрикнула: -Ой … Перед нею стояла усміхнена Наталя. — Ну привіт, родичка! — сказала вона, і пройшла повз Лізи в квартиру. Ліза йшла за сестрою, не розуміючи, сон це чи дійсність. Наташа оглянула квартиру. — А ти що, одна? Де мати? Малий? Або ви його в дитбудинок здали? — Антон в школі. А мама померла. Чотири роки вже. — сказала Ліза, витираючи руки рушником. — А ти яким вітром? — Так ось, вирішила відвідати — Наташа сіла за стіл -те, що мати померла, не знала.

Ну тепер вже нічого не зробиш. Гаразд. Не за тим приїхала. Часу у мене не багато, так що відразу до справи. Я забираю Антона. — Як забираєш? — Ліза сіла на стілець, ноги затряслися. — Куди? — Зі мною жити буде. Я заміж вийшла. Чоловік багатий. Любить мене шалено. Мріє про сина. А ось дітей мати не може. Проблемка у нього. А у мене є син, готовий. Ми з ним поговорили і вирішили забрати хлопчика. — Ти що говориш? Він що, іграшка? Захотів — кинув на вісім років. Захотів — забрав! — Чи не вистачить мені моралі читати! — зморщилася Наташа — він мій син. Батьківських прав мене не позбавляли, і він буде жити зі мною. — Але він вважає матір’ю мене! — голос Лізи тремтів. -Треба було йому правду розповісти, а не обманювати. Сама винна. Наташа встала і грюкнула рукою по столу.

— Зараз мені ніколи. Ми з чоловіком на тусовку запізнюємося. Ти тут сама, хлопчика збери, поясни йому якось. Я не знаю, сама придумай. Завтра після обіду ми за ним приїдемо. Наташа пішла, грюкнувши дверима. Ліза сиділа за столом і не бачучим поглядом дивилася перед собою. Вона прокинулася від того, що Антошка тряс її за плече. — Мам, мам, ти чого? Ліза подивилася на сина. — Все добре мій рідний — Ліза міцно обняла хлопчика. — Я тебе нікому не віддам. — Мам, ну чого ти? — Антон серйозно подивився на Лізу. Вона посадила хлопчика поруч з собою і сказала. — Синку. Ти у мене вже дорослий. Розумний. Я впевнена, ти все зрозумієш правильно.

Я повинна тобі розповісти одну історію. Ліза розповіла Антону все. Вона дивилася йому в очі і намагалася зрозуміти його реакцію. Антон пожував губи і подивився на Лізу. — Мам, а ти знаєш, мені якось все одно. Ти моя мама і ніхто інший. Нікуди я від тебе не поїду. — Сонечко моє — розплакалася Ліза, обійнявши сина — якби все було так просто. Але я зроблю все можливе і не можливе. Я тебе не віддам. На наступний ранок Ліза відвела Антошку в школу і пішла в поліцію. — А чому ви до нас то прийшли? — запитав дільничний, коли Ліза йому все розповіла. — Я не знаю, куди мені ще звертатися. — До органів опіки. Це їхня робота. Ліза пішла в органи опіки. -Ми вам нічим допомогти не можемо — сказала їй сувора жінка — мати хлопчика не позбавлена батьківських прав.

Вона має повне право забрати дитину. А то, що її не було вісім років, так це ще довести треба. — Є свідки! Сусіди, вчителі в школі — не здавалася Ліза. — Це потрібно довести! Згідно із законом, ви не маєте права не віддати дитину матері. — Так що у вас за закони такі! — заплакала Ліза. — Ви зрозумійте, я вам нічим допомогти не можу. Звертайтеся до суду. Ліза пішла додому. Після обіду, як і обіцяла, прийшла Наташа. І не одна. З чоловіком. Бритоголовий кабан тут же розвалився в кріслі. — Ну що, де пацан? — розтягуючи слова, запитав він. — Хлопчик в школі-сказала Ліза. -Я ж тобі сказала його приготувати! — вигукнула Наташа. -Нас тут розводять, — простягнув кабан. — Послухайте, будь ласка, ну навіщо вам Антон? Йому зі мною добре.

Так він і сам не хоче, ми вчора розмовляли. — Та мені все одно, що він хоче, що не хоче — посміхнулася Наташа- я мати! — Але ти подумай, це ж дитина! Їм займатися потрібно — не здавалася Ліза.- Тобі це потрібно? — Ну це вже не твоя справа! — Ти знай! Що я буду подавати в суд! Я буду боротися за хлопчика! — впевнено говорила Ліза. — Так подавай ти куди хочеш — розсміялася Наташа — ти знаєш скільки у нас грошей? Ми будь-який суд купимо. Прийшов зі школи Антон. Побачивши незнайомих людей, він тут же кинувся до Лізи. — Мама, це вони? — злякано запитав хлопчик — не віддавай мене! Ліза присіла перед сином навпочіпки, міцно взяла його за плечі. — Синку, послухай мене — плакала Ліза. — Зараз тобі потрібно піти з твоєю мамою … — Ти моя мама! — перебив її хлопчик.

— Так! Я твоя мама! І я це доведу! Я поверну тебе, обіцяю! Навіть якщо для цього мені доведеться спуститься в пекло! Але зараз нам потрібно на якийсь час розлучитися. Я дуже цього не хочу, але по іншому ніяк. Але ти знай, що скоро я поверну тебе додому. — Досить ревіти — сказав кабан вставши з крісла — виросте пацан скиглієм. Речі ніякі брати не будемо. Самі все купимо. Давай! — Синку, я тебе люблю! — крикнула Ліза. -І я тебе люблю, матуся-заплакав Антошка. Двері зачинилися. Антона відвезли. Ліза в риданнях впала на підлогу. Для Лізи почалися нелегкі дні. Хто ходив по інстанціях, той зрозуміє. Суд тривав дуже довго. Півроку Ліза не бачила Антошку і нічого не знала про його долю. І ось призначили судове засідання.

Ліза бігла в надії, що побачить там Антона. Але його в залі не було. Суд пройшов досить швидко. Суддя зачитав матеріали справи. Вислухали свідків, врахували те, що рідна мати хлопчика пристойна жінка, у неї багата сім’я і хороші можливості для виховання дитини. Рішення суду — залишити хлопчика з його рідною матір’ю. Ліза була вбита горем. Вона не виходила з дому. Лежала на ліжку і дивилася в одну точку. Як раптом пролунав дзвінок у двері. Ліза не поспішала відкривати. Вона не реагувала. В руці була затиснута банка зі снодійним. Дзвінок повторився. Ліза відкрила банку і висипала таблетки в долоню. Дзвінок. Ліза піднесла таблетки до рота. — Мама! Відкривай! — цей голос вона не могла сплутати ні з яким іншим.

Ліза схопилася з ліжка, таблетки розлетілися по кімнаті. Вона відчинила двері і Антошка кинувся до неї в обійми. Ліза плакала і гладила сина по волоссю. Вона підняла очі і побачила кабана. Він стояв за спиною хлопчика і переминався з ноги на ногу. — От тобі й ревіти — сказав він — Тут така справа …. Наташка на тачці не впоралася з керуванням і полетіла з моста. Померла вона коротше. А мені чужий пацан не потрібен. З цими словами він розвернувся і пішов. Ліза міцніше притиснула до себе сина. — Я тебе нікому не віддам!